TECH GEEK

Czy Jesteś osobą uzależnioną od Smartfona?

Jak Ona To Robi

Witajcie, nazywam się Elwira i jestem uzależniona od nowych technologii.

Poznajcie moją historię:

O moim uzależnianiu dowiedziałam przez przypadek, podczas gdy, wchodząc na siłownię musiałam rozstać się na godzinę ze swoim telefonem.
W związku z tym, że podczas ćwiczeń nie mogłam zrobić fajnych zdjęć ani nakręcić filmiku, zaczęło przepełniać mnie dziwne uczucie niepokoju i frustracji.

Jestem pewna, że połowa osób, które są „online” zna to uczucie. Jeżeli powyższe symptomy nie są ci obce, zachęcam do zapoznania się z dziesięcioma przykładami niebezpiecznych zachowań.

1. Może focia?

Spotkania z przyjaciółmi na obiedzie nie są już takie same. Mmm… Nowa potrawa, nowe danie… PSTRTYPSTRYK – zdjęcie trzeba przecież pokazać na Instagramie!

2. Wizyta u lekarza

Czekasz w kolejce na wizytę do lekarza. Jakoś tak nudno patrzeć w białe ściany i przyglądać się ludziom. Co robisz? Wyciągasz telefon i grasz w Candy Crush. Przechodzisz kolejne poziomy gry i zostaje ci ostatni level… Już prawie rozbijasz wszystkie  cukierki… i… O nie!!! Musisz przerwać, bo jakiś facet w białym fartuchu mówi, że teraz twoja kolej.

3. Przymierzalnia

Przymierzasz tonę ciuchów i nie możesz się zdecydować na zakup bluzki. Czy wybrać niebieska, czy może klasyczna czarną? Czy na pewno będzie Ci pasować do kremowych butów? Może jednak klasyczna czarna? Hmmmm… Sama nie wiesz… Wyciągasz więc telefon  i ‘pstryk pstryk’ – robisz zdjęcie aparatem i wysyłasz do Marioli i Kaski: “Dziewczyny, w której lepiej wyglądam?”

IMG_2113

Przerażona? Oto jeszcze kilka punktów:

4. Kiedy czekasz na kogoś, udajesz, że robisz coś na telefonie.
5. Czujesz się rozczarowana, kiedy tracisz zasięg.
6. Kiedy kładziesz się spać, telefon jest zawsze przy tobie.
7. Do toalety udajesz się zawsze z telefonem.
8. Siedząc przy komputerze często mówisz “Jeszcze tylko kilka minut”.
9. Często słyszysz sygnał wiadomości, kiedy w rzeczywistości nie przychodzą.
10. Ciągle wyciągasz komórkę i sprawdzasz najnowsze powiadomienia na FB.

Jeżeli utożsamiasz się z połową powyższych punktów, to znaczy, że jesteś na najlepszej drodze do uzależnienia od smartfona.
Moja rada: są wakacje, za oknem piękna pogoda. To idealna pora na wypoczynek w trybie off-line.

P.S. Jeśli podejrzewasz, że ktoś z twoich bliskich, kolega lub koleżanka, może być osobą uzależnioną od smartfona – przekaż powyższy tekst dalej 🙂

Jak Ona To Robi

7 komentarzy

  1. hahahaha skąd ja to znam. wakacje off-line? wyzwanie, które trzeba przecież sfotografować 🙂 I pomyśleć, że teraz dzieciaki już wiedzą co i jak obsłużyć. Ah te technologie. Jak kiedyś można było funkcjonować? No jak? o_O

  2. Mnie trochę przeraża, że tak wiele osób jest uzależnionych od urządzeń typu smartfon i nie rusza się bez nich nawet na krok. Może to kwestia wygody, nowoczesnego spojrzenia na możliwości jakich dostarcza nam technologia, ale ja podchodzę do tego z dystansem, bo tak wolę.

    1. Mnie również to trochę przeraża, ale staram się już nad tym nie zastanawiać, tylko brać z tego to co najlepsze.
      Nowe technologię rozwijają się w błyskawicznym tempie. Najważniejsze, żeby nie zapomnieć o takich rzeczach jak: czytanie książek w wersji papierowej, spotykanie się z ludźmi “na żywo”.

  3. Haha ale mega wpis! Usmialam sie strasznie huehue, znam wiele takich osob… Uzaleznionych;) ile pkt z listy musze spelniac zebym sie kwalifikowala?;)

  4. Widzę tu pewną prawidłowość związku smaratfona z moim chłopakiem 😛 On zdecydowanie jest uzależniony, ja na szczęście nie mam tego problemu, choć korzystam z niego więcej niż kiedyś. Urlop zawsze spędzam z wyłączonym telefonem, bez dostępu do internetu, wtedy mam szansę naprawdę wypocząć.

Leave a Response