Skip to content
Jak Ona to robi - przedstawia się :)

Jak Ona to robi - przedstawia się :)

Nazywam się Elwira i cieszę się, że mogę gościć Cię na swoim blogu 🙂

Nigdy nie należałam do osób, którym wystarczyło siedzenie w domu.  Od zawsze korciło mnie, aby zacząć coś na własny rachunek czy nazwijmy rzeczy po imieniu, rozpocząć działania na swoje nazwisko i własny sukces.  Samorozwój, aktywność zawodowa, ale i aktywność fizyczna wraz ze spotkaniami towarzyskimi nakręcały mój wewnętrzny motorek do działania. Czasu było zawsze za mało, bo któż go ma w nadmiarze? Dawałam sobie radę całkiem dobrze. Jednak po pojawianiu się na świecie mojego małego szkraba musiałam kompletnie przeorganizować swoje życie i życie naszej trójki! (poprawka: od marca 2014 jest nas 4 :)). Nagle doba stała jeszcze krótsza, worki pod oczami większe, a potrzeba wyjścia z domu i zrobienia czegoś dla siebie – niewyobrażalnie silna.

Dziś po kilku latach prowadząc własny biznes, wciąż staram się stawiać na rozwój osobisty dopinając zarazem aktywność zawodową, nieustannie dokształcając się z interesujących mnie nowych technologii, biznesów, startupów. Wiem jednak, że o 16 muszę odebrać synka z przedszkola – wtedy zaczynam swój drugi etat – mamy/żony. Nie jestem idealna. Zdarza mi się usiąść zrezygnowana na kanapie, fizycznie zmęczona z brakiem chęci do wszystkiego. Wiem jednak, że szczęśliwa, zadowolona i zrealizowana kobieta to najlepsza żona i mama.

Wiele razy miałam wrażenie, że życie ucieka mi przez palce, a przez brak planu działania i ogromu obowiązków, plany biznesowe kompletnie leżały. Pytałam siebie co robię nie tak? Czemu nie wychodzi?

Zajęło mi to jakiś czas, aby dowiedzieć się, że organizacja jest czymś więcej niż obowiązek. Tu chodzi o tworzenie produktywnego stylu życia, który powoduje przejrzystość i porządek, co prowadzi do poczucia spokoju i spełnienia.  Prawda jest taka, że jeśli nie wiesz, jak coś zrobić, jakie kroki należy wykonać –  nie będziesz tak wydajna, jakbyś chciała. I to jest normalne.

Macie podobne odczucia? Pracujecie, zajmujecie się dziećmi, jesteście matkami, żonami  I gdy sprawnie Wam to wychodzi słyszycie pytanie: Jak Ty to robisz?

Właśnie to powtarzające się pytanie zainspirowało mnie do stworzenia tego bloga. „Jak Ona to robi” chcę poświęcić tematyce mi bliskiej, czyli przedsiębiorczości, organizacji czasu, macierzyństwie i rozwoju dziecka, a także oszczędzaniu, nowym technologiom, zakładania własnego biznesu i to wszystko z dodatkiem tematów kobiecych i lifestylowych. Organizacja i własny rozwój osobisty to świetna zabawa, ale przede wszystkim ciężka praca i ciągły proces uczenia się. Jeśli jesteś gotowa na zmiany, chcesz coś w sobie ulepszyć, nad czymś popracować, myślisz nad własnym biznesem, albo po prostu miło spędzić czas na lekturze to zapewniam Cię – znalazłaś swoje miejsce!

Pozdrawiam,

Podpis_Elwira