Skip to content

O mnie

Mam na imię Elwira i cieszę się, że mogę gościć Cię na swoim blogu.

Nigdy nie należałam do osób, którym wystarczy siedzenie w domu. Od zawsze korciło mnie, aby zacząć robić coś na własny rachunek czy, nazwijmy rzeczy po imieniu, pracować na swoje nazwisko i własny sukces. Samorozwój, aktywność zawodowa, ale i aktywność fizyczna, a także spotkania towarzyskie nakręcały mój wewnętrzny motorek do działania. Czasu było zawsze za mało, bo któż go ma w nadmiarze? Dawałam sobie radę całkiem dobrze. Jednak kiedy na świecie pojawił się mój chory Synek, musiałam kompletnie przeorganizować życie swoje i całej naszej trójki. Nagle doba stała jeszcze krótsza, worki pod oczami większe, a potrzeba wyjścia z domu i zrobienia czegoś dla siebie – niewyobrażalnie silna.

„Mimo dodatkowych obowiązków staram się inspirować innymi ludźmi. Uwielbiam wnętrza, dekoracje, gadżety oraz zabawy z dziećmi i kreatywne, pełne energii życie. Mam mnóstwo pomysłów na minutę, a blog pozwala mi je wszystkie utrwalić. „

_WEB5190

Po co piszę?

Wiele razy miałam wrażenie, że życie ucieka mi przez palce, a przez brak planu działania i ogrom obowiązków plany biznesowe kompletnie leżały. Pytałam siebie: Co robię nie tak? Czemu nie wychodzi?

Macie podobne odczucia? Pracujecie, zajmujecie się dziećmi, jesteście matkami, żonami , a gdy sprawnie Wam to wychodzi, słyszycie pytanie: Jak Ty to robisz? Cóż. Najchętniej bym się sklonowała.

Właśnie to powtarzające się pytanie zainspirowało mnie do stworzenia tego bloga. „Jak Ona to robi” chcę poświęcić tematyce mi bliskiej: organizacji czasu, jedzeniu, macierzyństwu i rozwojowi dziecka, a także gadżetom, podróżom i modzie, a to wszystko z dodatkiem tematów kobiecych i lifestyle’owych.

Jak każda kobieta mam wiele wcieleń. Z każdym z nich, mam nadzieję, Czytelnicy będą mogli się zapoznać. „Kura domowa” opowie o tym, jak dbać o dom i czynić go piękniejszym, zdrowo gotować, zajmować się dziećmi i nie stracić przy tym pogody ducha. Poradzi, jak przygotować estetyczne posiłki, które zachęcą do jedzenia nawet niejadki, nie wydając na to fortuny (cykl „Oszczędzanie przez gotowanie”). „Slow mum” zdradzi, jak zwolnić, uspokoić się, wyzwolić spod presji i zadbać nie o ilość, a o jakość. „Prawdziwa piękność” posłuży radami dotyczącymi mody, urody i gadżetów, a „Businesswoman” podpowie, jak organizować pracę, rozwijać się zawodowo i dążyć do wyznaczonych celów. 

_WEB5261
_WEB5137
_WEB5284

Każda z nas ma w sobie

„Kurę domową”, „Businesswoman”, „Slow mum” i „Prawdziwą piękność”, nawet jeśli czasem któreś z tych wcieleń intensywnie uciszamy. Ja postanowiłam pozwolić każdej z moich towarzyszek wypowiedzieć się na blogu – to w końcu po prostu Ja!

Nie chcę skupiać się tylko na jednym aspekcie życia. Zależy mi na tym, by dobrze czuły się tu wszystkie Panie – te aktywne zawodowo i te pracujące w domu, te z całą gromadką pociech, ale też te, które dzieci nie mają, te które doskonale radzą sobie z organizacją czasu i te, które potrzebują w tym jeszcze pomocy.

Jeśli jesteś gotowa na zmiany, lubisz kreatywne życie i, podobnie jak ja, cenisz wielozadaniowość; jeśli godzisz obowiązki mamy z życiem zawodowym; jeśli szukasz skutecznych rozwiązań, a spryt pozwala Ci nie zwariować i zadbać o siebie… Zapewniam Cię, że właśnie znalazłaś swoje miejsce w Sieci!

bg-doodle-line-title (1)
Podpis_Elwira_140px
_WEB5337