HOUSE MANAGER

Zaproszenia do druku i DIY – zrób wspaniałe przyjęcie dla swojego dziecka

Jak Ona To Robi

Gdy wychowujesz swoje dziecko, masz w głowie jakiś plan na jego przyszłość oraz na sposób wychowania i wyobrażasz sobie, jaką chcesz być mamą. Ja sobie zakładałam, że będę megacierpliwa, będę gotować dwa obiady i będę Mary Poppins naszych czasów.

 

Plany co do przyjęć urodzinowych również miałam! Urodziny tylko w rodzinnym otoczeniu; byłam na nie, jeśli chodzi o salki zabaw z pełną gamą atrakcji dla dzieci i balonami. Dlaczego? Animacje dla dzieci nie miały moim zdaniem nic wspólnego ze świętowaniem tego szczególnego dnia, jakim są urodziny. Zamiast nawiązywać relacje z dzieci, to oferuje im się zajęcie czasu na maksa… Tak, wiem, powiało trochę archaizmem. Naprawdę staram się żyć w duchu tego, co oferuje świat, ale chcę też pokazać, że są inne wartości. I chcę maluchom podarować smaki dzieciństwa. Dla mnie są to relacje oraz nawiązywanie więzi, a balony i inne bibeloty są tylko dodatkiem do wspomnień, które im stwarzam.

 

Przed nami urodziny Adasia – tym razem to on wybiera motyw przewodni i to on decyduje, co ma być na jego przyjęciu. Całe szczęście, że moje dziecko nie ma zbyt dużych wymagań, bo najważniejsze dla niego są słodycze, ciastka, gumy i balony 🙂 Uff! Zrobimy zaproszenia, a do nich będzie przyklejona guma MAOAM. Niech dzieci wiedzą, że będzie słodko!

 

Zaproszenie dla dzieci do druku

Zaproszenia do druku i DIY - zrób wspaniałe przyjęcie dla swojego dziecka

Pobierz zaproszenie:

Róż (klik)

Popiel (klik)

Plan 🙂

Mam w planie zrobić przyjęcie dla dzieci z pełne przekąsek i słodkości, owoców i soków. Przez ten jeden dzień mogę być supermamą i ciocią, która przymyka oczy na kwestie takie jak słodkie menu czy oprawa muzyczna (w roli głównej „Despacito”; gdybyś zapomniała „Puszek okruszek”, to hit naszego dzieciństwa. Teraz królują „Oczy zielone”). Kiedy już zjedzą kilogramy cukru, spalą te kalorie podczas tańców. A na koniec każde dziecko dostanie w podziękowaniu mały  upominek – własnoręcznie robioną maszynę do gum. 🙂

 

Proste DIY Maszyna do gum 

 

Co musisz mieć:

  • Kubki papierowe
  • Przezroczysta bombka, do której możesz włożyć słodycze

MAOAM smak dzieciństwa

 

1. Kubek przecinam na pół, a na spodzie kubka robię małą dziurkę.

Zaproszenia do druku dla dzieci

2. Do bombki wkładam gumy MAOAM Strips, MaoMix oraz MAOAM Blox

3.  Zapełnioną bombkę wkładam do otworu kubka.

maszyna do gum

 

Gotowe 🙂

 

 

Wydaje mi się, że nie sztuką jest tylko zaprosić gości i obdarzyć dzieciaki prezentami – sztuką jest też pokazać dzieciom wdzięczność, podziękować za poświęcony czas. To miły gest, który nic nie kosztuje, a może dać komuś trochę radości.

 

PS  Chciałam tylko dopisać, podczas robienia zdjęć, żadna guma nie została poszkodowana …. Dobrze było poczuć przez chwilę smak mojego dzieciństwa 🙂

 

Patronem wpisu jest MAOAM

Jak Ona To Robi

3 komentarze

  1. Mój syn ma urodziny 31 maja i ma też dziadków, którzy mają piękny ogród, a w nim drewniany domek na nóżkach, z którego można się wydostać zjeżdżając ślizgawką, pod którym ulokowana jest piaskownica, a od niedawna obok stoi huśtawka “bocianie gniazdo”. Urodziny organizujemy właśnie tam. Są balony, bańki mydlane, piniata (którą robię sama), stolik z przekąskami pod parasolem i obowiązkowo “tatuaże”. W tym roku postawiłam dzieciom kartonowy domek zakupiony w OBI (malowały go palcami) i zrobiłam ognisko z kiełbaskami. W przyszłym roku planuję wynająć animatorkę by poprowadziła zabawy z dziećmi. Tematem przewodnim będzie Mario Bros (już kupuję rzeczy z tym motywem).

  2. Fajny pomysł z maszynami do gum, chcialabym takie zrobić tylko nie zrozumialam po co przecina się kubki i robi dziurki ? I gdzie wkłada się bombkę ? Do tej malej dziurki ? No nie zrozumialam 😉

Leave a Response