Skip to content

15 komentarzy

 1. Ania K
  28 kwietnia 2018 @ 11:57

  Dzieci po 10 roku życia muszą mieć obowiązkowo kartę rowerową, aby poruszać się po drodze? Co jeśli takiej karty nie mają?

  Reply

 2. Joanna Dłużniewska
  19 lutego 2018 @ 09:34

  W Polsce jest generalnie problem z kierowcami. Ja osobiście uważam, że pieszy powinien mieć pierwszeństwo, a kierowca obowiązek w przepuszczaniu. Mnie, jadącej autem, łatwiej zatrzymać mechaniczny pojazd, niż pieszemu (zwłaszcza w deszczu, słońcu, wietrze itp) zatrzymać się. Ja sobie wygodnie jadę. Chociaż ostatnio czytałam o egzaminatorze, który oblał dziewczynę, gdy ta przepuszczała pieszego na przejściu.
  Jeżeli chodzi o rowerzystów, mamy spory konflikt interesów. Piesi narzekają na szalejących rowerzystów na chodniku, a rowerzyści na pieszych na drogach rowerowych (nielicznych wciąż). Wrocław nie jest najgorszy na szczęście.

  Reply

 3. TwojeDIY Kasia
  4 września 2017 @ 21:25

  Cudne zdjęcia i dobrze, że uświadamiasz. 🙂

  Reply

 4. Gabisia Czarka-Tur
  24 sierpnia 2017 @ 11:56

  Czyli tak moja 5-latka nie może jechać rowerem na dwóch kółkach ze wsi do wsi drogą powiatową? Czy może ale po lewej stronie? a jak ja na rowerze z nią to też po lewej ??

  Reply

  • Anna Grodziowa
   24 sierpnia 2017 @ 18:24

   Może lewą stroną, a ty jedziesz również lewą stroną ZA dzieckiem. o ile przy powiatówce nie ma chodnika i piesi poruszają się skrajem drogi.

   Reply

 5. Ola / Babatu.pl
  23 sierpnia 2017 @ 16:57

  Zdjęcia przepiękne, naturalne i klimatyczne jednocześnie. Trafiłam do Ciebie z bloga Natalii, ciekawa jak Ci idzie fotografowanie 🙂
  Przy okazji czytam ten wpis i jestem wdzięczna za wiedzę.
  Czyli ja jadąc z 2 letnim dzieckiem w foteliku rowerowym i drugim 5 letnim na rowerze, powinniśmy poruszać się po chodnikach lub ścieżce rowerowej. A jeśli jedzie z nami dodatkowo tata, to tak samo ?

  Reply

  • Jak ona to robi
   25 sierpnia 2017 @ 12:03

   Ola, bardzo ci dziękuję za tak ciepły komentarz. Serce rośnie <3
   Możesz mi napisać od jakiej Natalii jesteś? 😉

   Jeżeli jedziesz z dziećmi to po chodniku. Po ścieżce rowerowej nie. Tata, tak samo. Bo jest opiekunek drugiego dziecka

   "Poniżej 10 r.ż. Dziecko młodsze nie ma prawa wjechać na ścieżkę rowerową, ponieważ nie jest cyklistą i nie obowiązują go prawa dla rowerzystów. Tak jak napisałam wcześniej, dziecko na rowerze do 10 r.ż. jest traktowane jako pieszy"

   Reply

   • Ola / Babatu.pl
    25 sierpnia 2017 @ 17:06

    Czytałam wpis u jestrudo i trafiłam do Ciebie przez komentarz 🙂

    Reply

 6. Ania Kalemba
  23 sierpnia 2017 @ 08:24

  Super zdjęcia! I ogólnie całą idea wycieczek rowerowych! Też tak będę robić z moimi dzieciaczkami w przyszłości! 🙂

  Reply

 7. Elwira Zbadyńska
  22 sierpnia 2017 @ 21:51

  Piękne zdjęcia i prawdziwa kopalnia wiedzy. Nam ortopeda zalecał jednak jazdę z dzieckiem, które nie tylko siedzi, ale i sprawnie chodzi, więc czekamy, bo 13-miesięczna Hanka na ten moment sama robi jedynie kilka kroków 😉

  Reply

  • Ania | Primo Cappuccino
   24 sierpnia 2017 @ 00:05

   No właśnie nad tym się zastanawiam, bo mój maluch skończył 9 msc, siedzi, raczkuje, a nawet wstaje (wszystko w ciągu ostatnich 2 tygodni), ale jakoś dziwnie mi z tym, że od razu na tył roweru pójdzie. Zwłaszcza, że wokół mnie same wyboje, a ja uwielbiam jazdę ścieżkami (zwykłymi gruntowymi, nie rowerowymi). Z drugiej strony, czekać do wiosny?

   Reply

   • Jak ona to robi
    25 sierpnia 2017 @ 11:58

    Aniu, najlepiej się skonsultować z ortopedą. Niech on wyrazi swoją opinią. Wiesz przepisy przepisami, ale może się tak zdarzyć, że dziecko musi poczekać na jazdę w foteliku.

    Reply

  • Jak ona to robi
   25 sierpnia 2017 @ 11:59

   Jeszcze się najeździ a zdrowie najważniejsze. 🙂

   Reply

 8. Olomanolo.pl
  22 sierpnia 2017 @ 19:35

  Bardzo przydatny wpis. I przepiękne zdjecia. Jak sprawuje sie rower? Mnie czeka zmiana.

  Reply

  • Jak ona to robi
   22 sierpnia 2017 @ 19:59

   Rower sprawuje się świetnie. Jestem bardzo zadowolona z wyboru. Przez lata jeździłam rowerami z którymi zawsze było coś nie tak, więc praktycznie rower stał w piwnicy, bo jazda w długie trasy była mało przyjemna. Ale odkąd jeżdżę z Adasiem, chciałam wybrać solidny rower, który będzie „trzymać się” drogi i będę mieć prawidłową postawę ciała no i nie będzie się bujał, kiedy zamocuje przyczepkę do roweru. TO jest rower na lata!

   Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *