Uncategorized

Share Week 2014

share week

Andrzej Tucholski z jestKultura.pl już po raz trzeci ogłasza konkurs na Share Week 2014. Jest to autorski program Andrzeja który ma polegać na  wzajemnym  polecaniu sobie wartych uwagi autorów bloga – staż i temat prowadzenia bloga jest nieistotny. Kluczowym elementem oceny jest jakość bloga.

Pomimo tak  dużej ilości blogów każdy autor wyróżnia się swoim designem, stylem, charyzmą.Poniżej znajdziecie moją listę blogów, które regularnie czytam:

Lekko Stronniczy

Lekko Stronniczy – to pozytywni wariaci.

Karol i Włodek  skutecznie poprawiają mój humor od poniedziałku do piątku o godzinie 18:00. Mało jest osób którym udaje się w sposób inteligentny i dowcipny opowiadać o absurdach naszej polskiej rzeczywistości. Jeżeli lubicie w ludziach dystans, pozytywne nastawienie to warto subskrybować ich kanał.

pobrane (1)

 DesignYourLife

Design your life – Alinę obserwuje już od dwóch lat  i do tej pory jest wierna temu co robi.

Każdy post i zdjęcia  są dokładnie przemyślane i  nic nie jest tu przypadkowe.  Ciekawe pomysły, zdjęcia na pewno ukoją wasze nawet najbardziej wymagające oczy. Alina jest architektem , więc czasami pokazuje swoje metamorfozy wnętrz i w jak sposób szybko oraz tanio można samemu wykonać dodatki do wnętrza … (liczę na więcej).

keep-calm-and-love-business-23

Catherine The Owner

Catherine The Owner  – Kasia, dzięki swojemu wykształceniu prawniczemu i doświadczeniu w prowadzeniu biznesu, skutecznie pomaga krok po kroku zapoznać się ze specyfiką zakładania działalności oraz tematyką marketingu. Dodatkowo zachęca nas do podejmowania nowych wyzwań i otwierania własnego biznesu. Najważniejsze, że opisuje wszytko od strony praktyka, a nie teoretyka. Kibicuje  jej z całego serca, bo mało jest jeszcze kobiet, które propagują bycie niezależnym.

hafija

HAFIJA

HAFIJA – chyba najsłynniejsza matka karmiąca w Polsce. Jej misją jest pomoc mamom zrozumieć czym jest rodzicielstwo bliskości i jak ważne jest karmienie piersią. Pomimo swoich przekonań dotyczących karmienia piersią  nie ocenia i nie krytykuje wręcz przeciwnie wspiera mamy przez przejść przez trudny moment w życiu każdej kobiety jakim są narodziny dziecka .

maketerka

MARKETERKA

MARKETERKA – marketing widziany oczami kobiety.

Marta przedstawia marketing w sposób zabawny i błyskotliwi. Widać, że”bawi” się wiedzą, a blog jest sposobem do jej przekazania. Na pewno nie tu znajdziesz poradników typu: “jak sprzedać telewizor?” Raczej wprowadza czytelnika w problemy marketingu i daje możliwość stworzenia własnej opinii na dany temat.

Jak sama pisze: “Walczę z pseudo-marketingiem. Chcę wznieść marketing na wyższy level. Osadził się niestety na nizinach szczucia cycem, słodkich kotków, żebrolajków, a także propagandy, kłamstwa, balansowania na granicy prawa i stosowania nieetycznych zagrywek. Marketing owiany jest złą sławą – a w powszechnej opinii specem od marketingu i reklamy może zostać każdy”.

Inne blogi warte uwagi:

www.senmai.pl

www.zmemlani.pl

www.wiecejluzu.com

www.happyholic.pl

www.slowdaylong.pl

www.tekstualna.pl

www.onelittlesmile.pl

Z pozdrowieniami,

Elwira